Slobodan Jarčević, Član Srpske razvojne akademije (RAS) u Beogradu, Član Udruženja književnika Srbije, Član Petrovske akademije nauka i umetnosti (Rusija)

11160 Beograd, Radivoja Markovića 12/5, Beograd, 18. februar 7525 (2017)

UZALUDNO ŠKOLOVANјE – IV – NEMCI – SRPSKI JEZIK NAJSTARIJI –

I u četvrtom saopštenju, ponavlјam – da ni najškolovaniji u srpskim i drugim slovenskim zemlјama nisu još saznali o povjesti (istoriji) i svom jeziku ono što bi morali znati polaznici osnovnih škola. To je zato što je istina o srpskom (slovenskom) jeziku i povjesti (istoriji) uklanjana iz naučnih dela, školskih i univerzitetskih udžbenika, te istinu o evropskim i svetskim jezicima nisu saznali ni doktori nauka, ni akademici. Uz brisanje istine o drevnoj i ranoj srednjevekovnoj prošlosti Srba (Slovena), sledilo je „naučno“ tumačenje – da su Sloveni bili nepismeni do 9. stoleća Nove ere. Srpska (slovenska) nauka se nije osvrtala ni na delo Pavla Solarića iz 1823. godine, u kojem je dokazao da je srpski (slovenski) jezik onaj kojeg varlјiva nauka  označava kao SANSKRIT, na kojem su napisane pesme „Rgvede“ i sačuvane u Indiji. Pavle Solarić, bez kolebanja, navodi da su ilirski jezik s Balkana i sanskrit iz Indije jezik predaka Srba (Slovena), te obaveštava da su to naslutili i mnogi zapadnoevropski lingvisti, ali su prekinuli istraživanja, jer nisu značajnije poznavali nijedan slovenski jezik. Evo njegovog objašnjenja o sanskritu iz Indije (sarmatskom jeziku), kao srpskom (slovenskom) jeziku:

„Ilirskom, sarmatskom, odnosno slovenskom jeziku, domišlјali su se najpre odavna u rimskom jeziku pisci neslovenski, no, to po povesnom samo samoumstvovanju činivši, nisu mogli uspeti do očevidnosti, i ne znajući slovenski, nisu više ni istraživali.

Lane (1817), gospodin. Hager, izdavši bez imena svojega, francusko delce ‘Primečanija o razitelјnom podobiju, što se otkriva među jezikom Rusa i jezikom Rimlјana“, jeste prvi stranac, što ja znam, koji je objavio rad o postojećem slovenskom jezikuk… On navodi dvesta reči, među kojima i složene“ – (strane 20-22). ***

Nemci su 1994. otvorili „Serbski muzej“ („Vendiš Muzej“) i tamo smestili arheološke nalaze iz Sibira (reka Irtiš), gde su tekstovi čuvenih pesama „Rgveda“ iz Indije, pisanih na drevnom srpskom (slovenskom) jeziku. S ovim muzejom, nažolst, srpski naučnici ne sarađuju. Inače, da to čine, već bi sadržaji iz njegovih tekstova i studija bili u školskim knjigama u Srbiji. Evo adrese tog muѕeja, pa ko želi može ga posetiti i na drugi način se upoznati s drevnom srpskom (slovenskom) kulturnom baštinom. Pored ostalog, Nemci navode da su Srbe i ostale Slovene zvali Vendima – na osnovu tih starih srpskih (slovenskih) pesama iz Indije:

Das Wendische Museum wurde 1994 in Cottbus eröffnet und besitzt innerhalb des Siedlungsgebietes der Sorben/Wenden im Land Brandenburg eine spezifische und zentrale Funktion bei der Darstellung der sorbischen Kulturgeschichte. Die Dauerausstellung vermittelt Einblicke in anderthalb Jahrtausende sorbischer Geschichte, wobei die Niederlausitz im Mittelpunkt steht. Diese Exposition zur sorbischen Sprache, zu Schrifttum, Bräuchen, Trachten, Musik und Liedgut, bildender Kunst und Volkskunst wird ergänzt durch wechselnde Sonderausstellungen sowie durch Vortrags- und Veranstaltungsangebote.

Das Wendische Museum befindet sich in Trägerschaft der Stadt Cottbus und wird durch die Stiftung für das sorbische Volk gefördert.

Kontakt:
Wendisches Museum
Mühlenstr. 12
03046 Cottbus
Tel.: 0355/ 794930
Fax: 0355/ 701275
E-Mail: info@wendisches-museum.de
internet: www.wendisches-museum.de

Kontakt:
Wendisches Museum
Mühlenstr. 12
03046 Cottbus
Tel.: 0355/ 794930
Da ponovim užasnu činjenivu, koja predstavlјa srpske (slovenske) društvene nauke – kako se srpski (sloenski) mogao koristiti u Rimu i drugim krajevima Sredozemlјa i u Indiji, ako su Srbi (Sloveni), po slovenskoj povjesti (istoriji), do šestog stoleća Nove ere živeli samo oko reka Dnjepra, Dnjestra i Visle?

Neverovatno je, da ovo nije uočio nijedan naučnik društvenih nauka, a u tekstu Pavla Solarića i „Srpskog muzeja“ u Nemačkoj je to razumlјivo i učeniku viših razreda osnovne škole.

Kad se ima u vidu ovakav propust u društvenim naukama Evrope, onda je to, zaista, čudo nad čudima! A ovi podaci i mnogi drugi se nalaze u knjigama istine, koje objavlјuje Izdavač „Miroslav“, Beograd, Goce Delčeva 15, tel 011/297-0875, mirmi011@gmail.com.

***

Pošto su počeli izbori za predsednika u Republici Srbiji, treba upitati sve stranke i sve kandidate, da li će se opredeliti, da u svom nastupu pred biračima – osvetle ovu istinu o srpskom (slovenskom) jeziku i o srpskoj (slovenskoj) kulturnoj baštini iz drevnih vremena i ranog srednjeg veka i istinu da su od Srba stvarani novi nesrpski narodi. I svi smo dužni da ih to pitamo, a oni su obavezni da nam odgovore o svom stavu.

S poštovanjem,

Slobodan Jarčević, sr

 

PS

Obaveštavam Vas, da su mnoge redakcije, kako smo Vas i ranije obavestili, posle mog prvog članka o Solarićevom zapisu – da je jezik sanskrit u Indiji – stari srpski jezik, blokirale prijem mojih saopštenja. A posle članka da su Rumuni i Moldavci stvoreni od Srba i njihovi jezici od latinskog – 16. do 19. stoleća Nove ere, pojavile su se nove redakcije koje su blokirale prijem mojih dopisa. Molio bih Vas, da im ovaj članak vi dostavite, jer vaš e-mail nisu registrovali za blokadu. Hvala Vam. Evo spiska tih redakcija (a posle ovog članka, sutra će ih, verovatno, biti i više):

vladanpesic@bankerinter.net

urednistvo@kosovoimetohija.org

vladanpesic@bankerinter.net

redakcija@pecatmagazin.com

redakcija@casopishorizont.com

hirado@rtv.rs

desk@rtvsb.net

office@tvpirot.rs

marketing@rtv5.rs

otv@otv.hr

tvboin@t-com.me

radiosrbobran@neobee.net.

hit@hit-radio.rs

info@radiobuca.rs

hitradio@gmail.com

radio101@beotel.net.

info@rtz.co.rs.

info@mixradio.4mg.com

emaradio@ptt.rs

elmag@t-com.me

rtstv@rts.rs

radiotoni@yahoo.com

pr@rtv.rs.

radiohan@ptt.rs

tvskysat@t-com.me

katv.redakcija@gmail.com

By Admin D

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *