Slobodan Jarčević, Član Srpske razvojne akademije (RAS) u Beogradu, Član Udruženja književnika Srbije, Član Petrovske akademije nauka i umetnosti (Rusija)
11160 Beograd, Radivoja Markovića 12/5, Beograd, 22. februar 7525 (2017)
UZALUDNO ŠKOLOVANјE – VI – TROJA NIJE BILA U MALOJ AZIJI –
U šestom saopštenju nastavlјamo detalјe o podvali germanske i romanske nauke, kojom su preci Grka smešteni u drevne događaje umesto predaka Srba (Slovena). Na sledećem primeru će se shvatiti da ni najškolovaniji u srpskim i drugim slovenskim zemlјama nisu uočili polaznu podvalu (falsifikat) o tome da Troja nije mogla biti u Maloj Aziji, gde ju je smestio nemački istraživač Šliman. On je tu podvalu obavio, a zapadnoevropski stručnjaci društvenih nauka su je uneli u sve društvene nauke – kao neporecivu istinu, te je u obrazovnim knjigama u svakoj zemlјi sveta. Pošto je grad Troja (i država Troja) opisana u „Ilijadi“, „Odiseji“ i Vergilijevoj „Enejidi“, te u ova tri književna dela od oko 3000 strana, ni na jednom mestu se ne opisuje predeo oko Šlimanovog grada Troje u Maloj Aziji.
Čitajući opis oko grada Troje i učenici viših razreda osnovne škole bi rekli – da se u ovim delima predstavlјa neka druga geografska oblast, a ne ova koju je Šliman odredio za područje drevnog grada Troje. I pored jednostavnih činjenica – da je grad Troja bio na obali jezera u kojem se mreste jegulјe i da je iz tog jezera isticala reka, koja se ulivala u more s dva kraka. Pored toga, u „Ilijadi“ su opisane i druge reke nedaleko od Troje, a jedna od njih ima rukavac s rekom koja ističe iz jezera. Pored toga, okolina Troje je opisana u zimsko vreme kao područje s dugom i oštrom zimom. Takođe, u „Ilijadi“ piše da između Troje i mora se nalazi veliki grad. Uz ovakve činjenice, Šliman se usudio smestiti Troju u Malu Aziju, gde nema nikakvog jezera, nema nijedne reke, nego postoji potok koji presuši u julu. Dalјe, Šlimanova Troja je samo 6 km. od morske obale, pa na tom prostoru ne bi mogao biti veliki grad – između Troje i mora. Dalјe, oko Šlimanove troje nema visokih planina okovanih u led i sneg, kako je u „Ilijadi“ opisana okolina grada Troje. Važno je, oko Šlimanove Troje nema nijedne reke, a pogledajmo kako se u „Ilijadi“ opisuje reka kraj Troje, koja se razbesnela na Ahila, koji je pobio mnoge trojanske saveznike (Peonce) i reka ne želi njihova mrtva tela, te preti Ahilu:
– Još bi Ahil ubio Peonac’,
Da se nije razgnjevila voda,
Virovita i duboka reka,
Te Ahilu ona je zborila,
Baš onako kako čovek zbori:
„O Ahilu tako strašno besniš,
Užasnije od ostalih lјudi,
Jer te bozi neprestano prate
I kad treba oni ti pomognu.
Dade l’ tebi Dive Kronoviću,
Da pobiješ sve Trojance redom?
Ako dade, iz mene ih izgnaj,
Onda gradi strahovita dela.
Valovi su puni mi mrtvaca,
Te u more koje jeste divno,
Ja ne mogu vodu izlivati,
Jer sam stisnut tim borcima mrtvim –
Ljupki su ih valovi prepuni.
Ti i dalјe strašno ih ubijaš.
De se mani toga ubijanja,
Jer me užas strašni savladao,
Savladao ti narodna glavo!“
Nisam preterao – kad sam spomenuo da bi učenik višeg razreda osnovne škole, pročitavši ovaj deo „Ilijade“, zaklјučio da grad Troja nije bila na mestu gde ju je Šliman smestio, jer tamo nema reke, koja otiče od Troje i uliva se u more. Zato je u pravu akademik Milutin Jaćimović. On je, na osnovu činjnica u „Ilijadi“ zaklјučio da je grad Troja bio na današnjem mestu Skadra u Albaniji, kraj kojeg je Skadarsko jezero, iz kojeg ističe reka Bojana i uliva se u Jadransko more s dva kraka, a jednim vodenim tokom je spojena s rekom Drimom. Dalјe, oko Skadra su visoke planine, koje su zimi okovane ledom i snegom – kako piše u „Ilijadi“.
Kad se ima u vidu ovakav promašaj u društvenim naukama Evrope, onda je to, zaista, čudo nad čudima! A ovi podaci i mnogi drugi se nalaze u knjigama istine, koje objavlјuje Izdavač „Miroslav“, Beograd, Goce Delčeva 15, tel 011/297-0875, mirmi011@gmail.com, među kojima su i knjige na desetercu: „Ilijada“, „Odiseja“, „Enejida“ i „Rgvede“..
***
Pošto su počeli izbori za predsednika u Republici Srbiji, treba upitati sve stranke i sve kandidate, da li će se opredeliti, da u svom nastupu pred biračima – osvetle ovu istinu o Helmu (Balkanu), na kojem su, kao i u Podunavlјu, živeli preci Srba (Slovena) od najstarijih vremena?! Mi smo dužni da ih to pitamo, a oni su obavezni da nam odgovore o svom stavu, jer je Trojanski rat bio rat između srpskih (slovenskih) država u 13. stoleću pre Nove ere.
S poštovanjem,
Slobodan Jarčević, sr
PS
Obaveštavam Vas, da su mnoge redakcije, kako smo Vas i ranije obavestili, posle mog prvog članka o Solarićevom zapisu – da je jezik sanskrit u Indiji – stari srpski jezik, blokirale prijem mojih saopštenja. A posle članka da su Rumuni i Moldavci stvoreni od Srba i njihovi jezici od latinskog – 16. do 19. stoleća Nove ere, pojavile su se nove redakcije koje su blokirale prijem mojih dopisa. Molio bih Vas, da im ovaj članak vi dostavite, jer vaš e-mail nisu registrovali za blokadu. Hvala Vam. Evo spiska tih redakcija (a posle ovog članka, sutra će ih, verovatno, biti i više):
urednistvo@kosovoimetohija.org